POWERFUL HOSTING - SURPRISINGLY EASY
Struktura adresářů virtuálního serveru.

Popis struktury a funkce adresářů virtuálního serveru

ErrMsg

Zde jsou umístěny html soubory, které server posílá v případě chyby. Změnou souborů je možno definovat uživatelské chyby. Např. modifikací souboru 404.htm (The page cannot be found) je možno dosáhnout hlášky "Stránka nenalezena, chcete udělat to či ono?".

FTPRoot

Slouží pro umístění souborů, které je pak možno anonymně stahovat pomocí FTP na adrese
ftp://www.vasedomena.cz/vasedomena.cz nebo
ftp://vasedomena.cz/vasedomena.cz.

Store

Zde je možno umístit soubory, ke kterým je možný pouze autorizovaný přístup pomocí FTP.

WWWRoot

Adresář pro webovou prezentaci. Soubory zde umístěné jsou přístupné z internetu na adrese http://www.vasedomena.cz.
Podadresář DRead je určen pro umístění souborů, které není dovoleno anonymně číst nebo stahovat pomocí http. Nejčastěji jde o databázové soubory typu access atp. V tomto adresáři může pomocí scriptů anonymní internetovský uživatel zapisovat do souborů. Potřebujete-li zapisovat pomocí scriptu do nějakého souboru, musí být umístěn ve výše uvedeném podadresáři (eventuelně v adresáři Upload, viz níže). Samotné spouštění scriptů z tohoto podadresáře není povoleno.

Upload

V tomto adresáři může anonymní internetový uživatel pomocí scriptů zapisovat i mazat soubory. Adresář a soubory v něm jsou anonymně v prohlížeči přístupné na adrease http://www.vasedomena.cz/Upload. Typické využití tohoto adresáře je jako cíl uploadu obrázků na virtuální server. Ve scriptu nezapisujte cestu k adresáři "natvrdo", pro mapování adresáře používejte metodu "MapPath" objektu "Server". Příklad.
Existence adresáře Upload je závislá na modelu virtuálního serveru (u levných modelů se nezřizuje, viz. porovnání modelů). Spouštění scriptů v tomto podadresáři není povoleno.

Logs

V tomto adresáři jsou umístěny HTTP logy od virtuálního serveru. Logy starší čtyřiceti dnů jsou automaticky mazány.

Poslední změna: 7.4.2006 8:30:00